סדנאות


* בעמוד זה יפורסמו בקבעות סדנאות קבוצתיות, חלקן "סדנאות תהליך" בנות מספר פגישות וחלקן "סדנאות מרתון" חד פעמיות המתפרשות על פני יום שלם. 

אתם מוזמנים לעקוב.


יצירת חיי


 סדנת "יצירת חיי"

פעם אחת נוצרנו בבטן אימנו, ולאחר 9 חודשים יצאנו לאוויר העולם ומאז אנחנו מסתובבים על הפלנטה הזו הקרויה "ארץ". יצאנו לעולם עם נתונים מולדים - זכר, נקבה, בהיר, כהה, מתולתלת, גבוה, אף סולד, שפתיים עבות, פנים רחבות, אצבעות ארוכות ודקיקות - אינספור נתונים אישיים. למדנו לקרוא ליצורים הקטנים והמתוקים האלו – אני. והכול היה כשורה בעולמנו.
אהבו אותנו מאד, החזיקו אותנו על הידיים, חיבקו, נגבו דמעות, ואנחנו - תינוקות המביטים בעיניים עגולות ופעורות אל העולם החדש בפליאה אינסופית, אחר זמן ילדים מלאי אנרגיה, חדוות לימוד ויצירה, חולמים חלומות גדולים.
כשרצינו, תוך שנייה היינו חתול, טייס הליקופטר, אמא, רופא מנתח, גרנו על אי בודד, הובלנו צבאות, קנינו רחובות ובנינו מלונות (עברנו ב"דרך צלחה") כשהעולם - מגרש המשחקים שלנו ואנחנו השחקנים הראשיים, בלי מחליפים - תמיד על המגרש.
שרו לנו שירים, ליטפו את שערנו הרך, והכי הכי בעולם רצו שיהיה לנו טוב.
לא תמיד היה לנו טוב. לפעמים כאב, לפעמים חסר משהו אבל חיינו את החיים במלואם.

חלפו שנים, בגרנו, ובינתיים בין הילדות לבגרות פה ושם רצינו משהו, רצינו מישהו, ולא קיבלנו. הסתכלנו במראה והגובה שלנו, השיער שלנו, או האף לא היה בדיוק כמו ש"צריך", כמו ש"מקובל". מדי פעם אמרו לנו - לרוב מתוך אהבה ורצון טוב - כל מיני דברים, או שהטילו ספק, או רצו (מאד) מאיתנו יותר, ובלי להרגיש היינו פתאום ל "ההוא שיכול להיות יותר", או "ההיא שכמעט". הפכנו מיצורים שחיים את החיים עכשיו ל"בעלי פוטנציאל טוב", למשהו יותר מוצלח בעתיד לבוא. הפכנו ל"ציפיות של אחרים", ו"לציפיות ליותר מאיתנו עצמנו", ומה לעשות – לא תמיד עמדנו בציפיות של האחרים ובציפיות שלנו.
היום אנחנו כבר מכירים את עצמנו מצוין ויודעים טוב טוב מה אי אפשר. יודעים ש"אי אפשר להיות חתול תוך שנייה", ו"אם לא לומדים כינור מגיל חמש אז חבל על הזמן" ובכלל, לא בכל סיבוב עוברים ב"דרך צלחה" (ומקבלים 200 שקל).

אנחנו כבר יודעים היטב שהחיים הם:

.....................................................................................................

.....................................................................................................

.....................................................................................................

• פה אתם מוזמנים לקחת דף ועט ולמלא שלש שורות על "החיים" מנקודת המבט האישית שלכם, וללא הנחות – אם יש לכם טענות לחיים, אנא רשמו אותן ביד רחבה ואם יש בפיכם שבחים והוקרות רשמו גם כן ביד רחבה. (אפשר למלא יותר משלש שורות) וקחו את המסמך האישי הזה אתכם כשאתם באים לסדנת "יצירת חיי" - הוא יהווה את נקודת ההתחלה שלנו.

 

רוב חיינו אנחנו לומדים וזוכרים. מערכות חינוך שלמות בנויות על לימוד וזיכרון.

את מה שאנחנו יודעים אנחנו כבר יודעים - אף אחד לא ייקח את זה מאיתנו. בסדנת "יצירת חיי" נלמד שאפשר גם לשכוח. כן, ממש כך! ניתנת לנו שם ההזדמנות לשכוח את הדברים שלא משרתים אותנו יותר בחיים, שאינם אפקטיביים עבורנו,  "להביט להם בלבן של העיניים" ולשלוח אותם לדרכם. נקבל את ההזדמנות לשכוח את מה שאנחנו כבר יודעים שבלתי אפשרי ובטוחים שאנחנו לא יכולים כי כך וכך וכך וכך (תירוצים יש לאלפים). ניתנת לנו שם ההזדמנות לנקות את "ההארד דיסק שלנו" ולהתבונן באפשרות של תוכנה חדשה לחיינו מנקודה זו ואילך. תוכנה יותר מעודכנת והרבה יותר אפקטיבית לחיינו היום.  

 

 הנושאים המרכזיים בסדנה:

  • פריצת דרך בחיים ואחריות - לקיחת "ההגה של חיינו" לידנו.
  • אינטגריטי - הצהרה ו"עמידה במילה שלנו" - מול עצמנו ומול שאר העולם.
  • תת מודע - היכרות ועבודה עם "המנוע הנסתר של חיינו, פעולותינו והצלחתנו"
  • הרגלי אמונה - פרידה מהרגלי אמונה מגבילים ורכישת חדשים, המשרתים אותנו ביצירת חיינו.
  • יצירתיות - מפגש עם השפע הגדול של הרעיונות, התמסרות לדמיון, אלתור, הסתכלות על החיים כיצירת היצירות.
  • Presentation - תקשורת בין אישית, תקשורת מהבמה, הצגת דברים, שפת גוף, הקרנת ביטחון.
  • אפקטיביות - תכנון זמנים, חזון ויעדים, אבחנה בין "דחוף" ל "חשוב", הקשבה, סינרגיה.

לפרטים על מועדי סדנאות ורישום אנא שלחו מייל: roni@mylifecreation.com
או התקשרו לטלפונים: 054-2600977 או 02-5348787
או בסקיייפ: roni-porat

 

חשוב ביותר: הסדנה מהווה מפגש ראשוני בלבד ורוחבי עם תכני אימון, אימון כללי ואימון ספציפי ליוצרים ואמנים. בכל אחד מהנושאים עליהם נעבוד בסדנה ניתן להעמיק, ולהקדיש לו חיים שלמים. מי שיהיה מעוניין בהרחבה והעמקה בעקבות הסדנה בתחומים ספציפיים, אשמח לעבוד איתו או איתה באופן אישי או להפנות לאנשים ומקורות עליהם אני ממליץ ובהם אני בוטח.

 

במהלך הסדנה האתר יתעדכן באופן קבוע בהרחבה בתכנים השונים עליהם נעבוד.

תודה,

שלכם, רוני פורת.

 

 

 


לראש הדף ^