מהו אימון לצמיחה?

אימון מקדם את המתאמן לעבר מטרותיו, עוסק פחות בעבר ויותר בהווה, במטרה לשפר את העתיד.

כמו בספורט גם בחיים - אימון מחזק את השרירים החלשים, ממקסם את השרירים החזקים ובונה שרירים חדשים, כך שבסופו של דבר המתאמן משפר את ביצועיו, מתגבר על מחסומים, משיג את מטרותיו ואף מציב לעצמו מטרות ויעדים חדשים ומאתגרים יותר.

על-פי ההגדרה המקובלת, מוגדר האימון כמערכת יחסים מקצועית מתמשכת המסייעת בהשגת תוצאות בתחומי החיים, הקריירה, העסקים והארגון כפי שהן מוגדרות ע"י הלקוח.

מי שמבקש לעשות שינוי בחייו ויתאמן, יקדם את חייו הלכה למעשה באותם כיוונים הרצויים לו. יחווה שיפור משמעותי בהתייחסותו אל עצמו, אל העולם וביחסיו עם הסובבים אותו, באיכות התקשורת, בטיב הקשרים ובעומק הקרבה והרגשות הקיים בהם, ויקבל כלים לאמן את עצמו בהמשך.

אימון אינו טיפול ואינו יעוץ. הנחת היסוד באימון היא כי המתאמן הוא המומחה להבין מדוע חייו מתנהלים כפי שמתנהלים, מה מניע אותו להתנהג כפי שמתנהג וכדומה. לפיכך, ההנחה היא גם כי הוא המומחה לפתרון בעיותיו. המאמן אינו נותן עצות, אינו מכוון, אינו מניפולטיבי אינו מנסה להבין את המקורות הפנימיים והעמוקים שהובילו למה שיש בהווה ואינו מנסה לפתור תכנים רגשיים לא פתורים מן העבר. המאמן אינו שיפוטי ואינו מעניש את המתאמן בשום מקרה.

תפקיד המאמן באימון הוא לסייע למתאמן להגדיר לעצמו את מטרותיו ולגבש לעצמו את הדרך הטובה ביותר כדי להשיגן. הצבת היעדים, הבקרה והמעקב מהווים קרקע אידיאלית לאימון שיוביל בסופו של דבר לשינוי משמעותי, לצמיחה ולהצלחה.

באופן כללי, אימון מיועד לכל מי שרוצה למצות ולהשיג יותר בחייו - בתחום האישי, הבין-אישי (משפחה, חברים, קהילה) ו/או התחום העסקי (קריירה, עסקים, יזמות).

במה מסייע המאמן למתאמן?

 • המאמן מסייע למתאמן להשיג את מטרותיו בדרך הקצרה ביותר, היעילה ביותר ובדרך מותאמת אישית למתאמן, בלי לסטות ובלי לעשות טעויות.
 • המאמן מאתר את נקודות החוזק של המתאמן, אלה אשר באמצעותן הוא יגיע לתוצאות.
 • המאמן מזהה את אזורי הקושי של המתאמן ומכוון אותו להתאמן בהתגברות עליהם.
 • המאמן מגביר את יכולתו של המתאמן להיות אפקטיבי: מיקוד, ריכוז, ניהול זמן וקבלת החלטות.
 • המאמן מאתגר את המתאמן לשאוף, להציב מטרות ולהגיע להישגים גבוהים מהסטנדרט הרגיל שלו.
 • המאמן מוביל, מעורר, חוקר, מכוון, מלמד, מאפשר למתאמן להתבונן לעומק ברבדים שונים בחייו ומהווה מראה שעוזרת למתאמן לנתח אירועים וללמוד מהם.
 • המאמן מהווה עבור המתאמן זרז ומאיץ לחזור לעבודה אנרגטית כאשר המתאמן מגיע למצב של עייפות פיזית, נפשית או מוראלית.

מה קורה למתאמן תוך כדי אימון?

 • מפתח גמישות מחשבתית, חש חיוניות וחדוות עשייה.
 • עושה מיד פעולות יעילות וממוקדות יותר.
 • מתמקד בפתרונות במקום בבעיות.
 • מציב לעצמו מטרות מאתגרות אותן הוא רוצה; כאלה שאולי לא היה מגיע אליהן ללא אימון.

תהליך העבודה:

משך האימון: אימון נמשך בדרך-כלל לתקופת זמן מוגדרת מראש של בין מספר שבועות למספר חודשים. בתקופה זה המתאמן מגיע לשינוי מוחשי בהתנהגותו, שינוי שמוביל לתוצאות טובות יותר ולקבלת החלטות להמשך.

מהו אימון אישי לחיים?

אימון אישי לחיים נוגע במקומות העמוקים ביותר, מאיר מקומות שאיננו נוהגים לתת עליהם את הדעת בדרך-כלל, מייצר כיווני חשיבה חדשים, ובכך מאפשר לכל מי שרוצה בכך לחוות פריצות דרך אדירות בחייו, בתחומים האישיים והבין-אישיים.

אימון אישי לחיים נותן את הכלים להשיג את אותם הדברים שכולנו רוצים, שאי אפשר לקנותם בכסף. זהו מפתח שיאפשר למתאמן לשפר מצד אחד את אותם תחומים בחייו, שבהם הוא מרגיש פחות חזק, פחות בטוח בעצמו, יותר מבולבל ומן הצד השני - למנף ולחזק יותר את את יכולותיו וכשרונותיו.

לאימון האישי יש כוח לשנות את הדרך שבה אנו מתייחסים לעולם ושהעולם מתייחס אלינו. יש בכוחו להעניק לנו יכולת להתמודד עם החיים בעוצמה שעשויה להפתיע כל אחד מאיתנו, כי לא שיערנו שיש בנו כוחות אלה.

באימון אישי לחיים יש הבטחה, שמי שאכן יבחר ליישם את מה שלקח מהאימון להמשך חייו, יזכה ללא ספק, ליהנות מפירותיו: הטרנספורמציה, פריצת הדרך, השינוי.

נושאים אפשריים לאימון אישי לחיים:

אימון אישי למימוש חלומות - למי שרוצה להפוך חלום ערטילאי למטרה ממוקדת, המורכבת מיעדים מוגדרים בזמן

אימון אישי ל'מילוי מצברים' - למי שחש 'כבוי', או שהשגרה אפורה לו מדיי ורוצה להכניס לחייו עניין חדש, שמחת חיים, אנרגיה מחודשת של עשייה וחיוניות, התלהבות והנאה.

אימון אישי למצבים של 'תקיעות' בעשייה - למי שחש קושי בדרכו למימוש עשייתו, רוצה להיפטר ממה שעוצר וחוסם אותו ומוכן להתחיל לשנות, לקדם ולפרוח.

אימון אישי לאסרטיביות - למי שרוצה ללמוד להסביר את צרכיו ולהעביר מסרים ביתר פתיחות ויושר, לפתח הרגשה עצמית טובה ומספקת, ביטחון עצמי ורוגע.

אימון אישי להעלאת הביטחון העצמי - למי שרוצה להיפטר מכל רגשי האשם והנחיתות, לבנות ערך עצמי שאינו תלוי בנסיבות חיצוניות וללמוד להתמודד עם מצבים בחיים בביטחון ובשלווה.

אימון אישי לפיתוח מנהיגות וכריזמה אישית - למי שרוצה לפתח ולהחצין את המנהיגות והכריזמה החבויים בו.


לראש הדף ^